Зазвичай першим симптомом підвищеного тиску стає стан, схожий на перевтому або легку застуду: деяка дратівливість, сонливість вдень і порушення сну вночі, неможливість зосередитися, почервоніння очних яблук і т.д.
Багато людей ігнорують подібні симптоми, тим часом, якщо тиск у стані спокою підвищено до 140/90 мм. рт. ст. і виявляє тенденції до подальшого збільшення, вже можна говорити про легкій формі гіпертонічної хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впоратись з серцевим нападом самостійноТому всі чоловіки віком понад 40 років (а за статистикою, гіпертонія у чоловіків розвивається в кілька разів частіше, ніж у жінок), а також люди, які входять до групи ризику (це діабетики, курці, люди з надмірною вагою, а також ті, у кого родичі померли від інфаркту або інсульту), повинні регулярно контролювати рівень артеріального тиску.
При подальшому прогресуванні хвороби, у гіпертоніків починаються головні болі. Вони можуть бути ниючими і здавлюють (немов «обруч» на голові), так і гострими. Одночасно з головним болем, окулісти у гіпертоніків діагностують зміни очного дна і атрофічні процеси в сітківці.
Тому, якщо тиск у стані спокою досягає значення 160/100 мм. рт. ст., необхідний терміновий візит до кардіолога або терапевта і прийом спеціальних антигіпертензивних препаратів — подібний тиск може становити небезпеку для життя!
Нагадуємо, раніше ми писали про те
що робити для здорового серця.