Щодня потрібно проходити як мінімум 2 км. Можна займатися в різних групах здоров'я або тренажерних залах (але під наглядом тренера і після консультації з лікарем).
Для серця важливі три мікроелемента: калій, магній і кальцій. Саме вони впливають на серцевий ритм, знижують тиск, виводять з організму поганий холестерин і надлишок рідини. У раціоні обов'язково повинні бути присутніми: сухофрукти (особливо курага і родзинки), крупи, картопля в мундирі, кисломолочні продукти, сир, морська риба (особливо оселедець), хлібобулочні вироби з висівками або цільнозернові і зелень.
Головні «серцеві вітаміни» - вітаміни групи В. Вони беруть участь у регуляції скорочення серцевого м'яза, знімають спазми судин, нормалізує кровопостачання, перешкоджають закупорці судин. Найбільше вітамінів групи В міститься в шпинаті, салаті, петрушці, листі селери, бобових (горошок і стручкова квасоля), рибі, цілісному зерні, сої, фруктах і овочах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікувальні трави: як очистити ними кровОбмежте споживання солі. Вона сприяє затримці води в тканинах організму, що призводить до підвищення тиску і створює додаткове навантаження для серця. Денна норма - 5 г (1 ч. ложка).
Виключіть продукти, що збуджують ЦНС і серце: міцний чай, кава, шоколад, какао, гострі приправи. Зменшіть вживання алкоголю до 30 мл на день. Відмовтеся від куріння.
Вживайте вітамін С - він розріджує кров. Якщо вона густа, їй важко доставляти живильні речовини і кисень серцю. Пийте напої з шипшини, журавлини, смородини, їжте часник.
Кращий спосіб боротьби зі стресами - повноцінний сон. Щоб заснути швидко і спати міцно, прогуляйтеся перед сном, провітріть кімнату, випийте гарячого молока з медом