Перш за все, крім приємного смаку, диню люблять за відмінні дієтичні властивості і корисність. Калорійність дині робить її ідеальною складовою дієт. У ній є крохмаль, білки, вітаміни, пектини, клітковина, легкозасвоювані цукри, органічні кислоти і мінеральні солі.
Вона допомагає людям з хворим серцем і тиском, незамінна при хворобах нирок і печінки навіть здатна полегшити страждання при ревматизмі. Все це завдяки високому вмісту калію і заліза. Але найголовніше це кремній, який у великих кількостях міститься в динях. Він дуже важливий для людського організму, так як впливає на кістки, на стан шкіри і волосся. Треба відзначити, що в нашій королеві баштану було виявлено і найбільша кількість вітаміну С. Саме він допоможе в холодний період врятуватися від застуди, тому що підсилює роботу імунної системи.
Не менш цінна і фолієва кислота, яка є в динях. Вона незамінна для жіночого організму в період вагітності чи клімаксу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи шкідливо їсти печінку - розкаже дієтологБільше того, в м'якоті дині є речовини, що сприяють виробленню серотоніну, того самого гормону щастя, так що, диня нікому не дозволить впадати в зневіру. А ферменти, які сприяють кровотворенню, роблять її незамінною для післяопераційних хворих або для тих, хто втратив багато крові. Однак людям котрі страждають на цукровий діабет або мають серйозні захворювання печінки з динями краще бути обережними, адже в ній міститься багато цукрів.
При цьому диня вважається хорошим дієтичним продуктом, калорійність дині 30-38 ккал, залежно від сорту. Розвантажувальні дні, монодієти, засновані на динному меню, не тільки позитивно позначаються на організмі і виводять накопичені шлаки, але і приносять задоволення. Правда, враховуючи сечогінний ефект, лікарі не рекомендують більше трьох днів вживати в їжу виключно диню.