Ще десять років тому популярною була думка про те, що дітей не потрібно часто брати на руки, обіймати, гладити. Прихильники такого виховання кажуть, що діти мають рости самостійними та відповідальними, а усі прояви любові є зайвими.
Обійми позитивно впливають на дитячу психіку
Таке виховання сприяло тому, що зараз ми маємо кілька поколінь людей, які не вміють розпізнавати свої бажання та відверто говорити про власні почуття. Сьогодні про важливість обіймів говорять часто. Це не тільки простий спосіб сказати дитині "люблю". Діти, які ростуть в дитячих будинках і позбавлені материнської ласки, помітно відстають від однолітків, що ростуть в сім'ях, не тільки психологічно, а й фізично.
Якщо дитину не обмежують в тактильному контакті, вона буде не маминим синочком, а спокійною, впевненою у собі, контактною людиною. У таких дітей більше довіри, вони краще розуміють свої бажання і потреби.
Американський психолог Вірджинія Сатир писала, що всім нам потрібно 4 обійми на день для виживання, 8 обіймів для підтримки і 12 - для зростання. Обійми - не те, що потрібно дозувати. Найбільше їх потребують діти до року, поступово ця потреба знижується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?