1. Перш ніж почати суперечку, добре подумайте. Психологи стверджують, що сперечатися без особливої причини немає ніякої необхідності. Суперечка заради суперечки приречена на провал, і ви ніколи не дізнаєтеся, хто ж мав рацію, а хто – ні. Пам’ятайте, що суперечка лише засіб досягнення мети, а не сама мета.
2. Не міняйте тему дискусії. Протягом всієї дискусії тема суперечки повинна зберігатися. Її можна уточнювати і конкретизувати, з’ясовувати важливі моменти. Але потрібно постійно дотримуватися основної лінії і намагатися не відходити від неї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дурні суперечки: коли варто змовчати3. Намагайтеся бути максимально обізнаними про предмет суперечки. Ніколи не сперечайтеся про те, про що знаєте тільки з чуток, або взагалі не маєте жодного уявлення. Самовпевненість в цьому випадку тільки зашкодить.
4. Проявляйте гнучкість. Вмійте поступитися, але при цьому обов’язково дотримуйтеся своєї лінії в суперечці. Там, де можливо, шукайте точки дотику з опонентом. А там, де їх немає – твердо дотримуйтесь своїх принципів і рішень.
5. Покладайтеся на логіку. Уміння вести суперечку і перемагати в ній залежить від вашого вміння робити логічні висновки – в тому числі і з аргументів, висловлених опонентом. Завжди звертайте увагу на протиріччя і логічні зв’язки.