Секс-педагог та автор програми сексуальної грамотності для підлітків, Юлія Ярмоленко, сформувала кілька порад, які допоможуть батькам навчитись говорити з дитиною на складні теми.
1. Говоріть просто і чесноПояснюйте всі речі на рівні, який може зрозуміти ваша дитина. П'ятирічному малюкові не знадобиться докладне пояснення овуляції або еякуляції, але йому може бути цікаво дізнатися, що у чоловіків і жінок є зовсім маленькі клітинки, які беруть участь в зачатті дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: діти почали користуватись гаджетами частіше2. Абсолютно нормально зізнатися: "Я не знаю"Дитині не потрібно, щоб ви були експертом. Їй просто потрібно знати, що вона може задати вам будь-яке питання на будь-яку тему. Якщо ж ви не знаєте, що відповісти, скажіть: "Я дуже рада / радий, що ти запитав / запитала про це, але зараз я не готовий / не готова відповісти. Тому обіцяю, що на днях ми обов'язково повернемося до цього питання і разом знайдемо на всі питання, що цікавлять тебе відповіді ". І, звичайно ж, виконайте обіцянку!
3. Говорити на ці теми повинні і мама, і татоКоли обоє батьків беруть участь у бесідах, вони демонструють дітям, що говорити про секс і сексуальність абсолютно нормально і добре. Це допомагає дітям відчувати себе комфортно, розповідаючи щось про своє тіло, про свої відчуття, а також брати на себе відповідальність за сексуальні переживання, коли вони стануть старшими.
4. Самі починайте розмовуЄ діти, які не ставлять запитань. Тоді батькам потрібно шукати можливість заговорити про це першими. Можна запропонувати почитати разом книжку або якщо хтось говорить по телевізору, наприклад, про вагітність, запитати у дітей: "А чи знаєте ви, що це?".
5. Підготуйтеся заздалегідьЯкщо ви відчуваєте себе ніяково, розмовляючи на тему сексуальності і вимовляючи такі слова, як "пеніс", "вульва", "мошонка", "піхва", потрібно нормалізувати для себе ці слова або для початку замінити їх іншими, які для вас прийнятні саме в цей момент.