Іпохондрія - це психічне порушення, що виявляється в постійному неспокої з приводу можливості захворіти однією або кількома хворобами. Вона може приймати форму нав'язливих думок, надцінних ідей і навіть марення. І це знову ж таки залежить від того, що за нею стоїть, розповіла психотерапевт Наталя Зайцева.
Суть іпохондрії зводиться до того, що у людини виникає необгрунтоване занепокоєння про власне здоров'я, постійні думки про уявні захворювання - можливо важкі і / або невиліковні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іпохондрія: які є причини виникнення "фальшивої хвороби"Щоб відрізнити іпохондрію від природного занепокоєння за своє здоров'я, потрібно зрозуміти, що:
Мати періодичні тривожні побоювання, сумніви щодо свого здоров'я, фіксуватися на відчуттях в тілі і аналізувати їх, підозрювати у себе наявність якого-небудь захворювання - це нормально, але ненормально продовжувати все це робити після того, як вас обстежили, проконсультували у всіх, кого тільки можна, і в підсумку сказали, що все добре.
Також нормально не довіряти думкам лікаря і результатами пройденого обстеження, але ненормально не довіряти всім лікарям, усім дослідженням і йти лікуватися до екстрасенсів, цілителів, бабок.
Нормально кілька днів, а може і тижнів, попереживати, дізнавшись що хтось із знайомих захворів "страшним" захворюванням, і знайти деякі симптоми цього ж захворювання в себе (особливо якщо ви - вразливий або тривожно-недовірливий за характером), але ненормально переживати і знаходити все це в себе місяцями.
Іпохондрія - це симптом психічного розладу, тому звертатися за допомогою потрібно до психіатрів або лікарями-психотерапевтами.