Гнів. Ця емоція провокує сплеск хімічних речовин в організмі, включаючи адреналін і норадреналін. При ослабленій серцево-судинній системі дисбаланс цих гормонів може стати причиною для розвитку серцевих проблем аж до серцевих нападів. Дослідження показали, що через дві години після спалаху гніву ймовірність виникнення серцевого нападу збільшується майже в п'ять разів, інсульту - в три рази.
Шок. Наслідки шоку можу бути як короткостроковими, так і довгостроковими. Наприклад, внаслідок перенесеного шоку можуть відбуватися зміни в структурах мозку, проявом яких стає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у людини. При цьому виникають проблеми зі сном і з прийомом їжі, сексуальна дисфункція, хронічні болі, поведінкові порушення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нагативні емоції в похилому віці погіршують здоров'яТривожність. Спектр тривожних розладів досить широкий і включає в себе різнорідні порушення. Одне з найбільш відомих - панічний розлад, при якому у людини виникають напади гострого страху і тривоги в сукупності з соматичними проявами - серцебиттям, запамороченням, відчуттям нестачі кисню і вискакує з грудей серця. Вчені вказують на те, що в наші дні жертвами тривожності все частіше виявляються молоді люди - викликають таку тривожність фінансова і соціальна нестабільність в життя, надмірна захопленість гаджетами, нездорове харчування. Тривожність підриває психіку і позначається на якості життя, змушуючи людину уникати спілкування.
Самотність. Відчуття самотності і пов'язаних з ним гірких емоцій може збільшувати рівень гормонів стресу в організмі і підвищувати тиск. Крім того життя в ізоляції може підірвати здоров'я тим, що таке існування послаблює імунну систему. Деякі дані свідчать, що самотність підвищує ризик передчасної смерті на 14%.
Горе. В організмі людей, які сумують і сумують, відзначався істотно вищий рівень запальних процесів, показали дослідження. Саме в зв'язку з підвищеним ризиком запалень люди, які втратили близьких і журяться за ним, стикаються з важкими депресіями, інфарктами, інсультами і передчасною смертністю, вважають науковці фахівці.