Це провокує підвищене почуття любові і співчуття всередині групи і підсилює бажання помститися тим, хто на цю групу нападає. Отримані дані можуть пояснити феномен "заразного конфлікту", коли неприязнь починається між декількома людьми, а в кінцевому підсумку поширюється на цілі групи.
"Бажання помститися під час конфлікту зустрічається у всіх людей. Грунтуючись на попередніх дослідженнях, ми припускаємо, що може існувати нейробіологічний механізм, який підсилює сприйняття болю всередині групи, викликану іншою групою, що провокує людей на помста", - говорить провідний автор дослідження Сяочань Хан, доктор психології і нейронауки в Школі психологічних і когнітивних наук при Інституті досліджень мозку Макговерна в Пекінському університеті, Китай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психіка страждає після відпусткиХан додає, що існують різні мотиви для помсти, такі як почуття загрози, співчуття до потерпілого члену групи і відчуття тиску.
"Необхідні подальші дослідження, щоб вивчити ці мотиви і пов'язані з ними емоції, якщо ми хочемо повністю зрозуміти процеси, які змушують людей мстити", - підсумовує він.