Дослідники з Мічиганського університету стверджують, що знущання в короткостроковій перспективі роблять підлітків нещасними, проте негативний вплив їх може зберегтися і в дорослому віці.
Автор дослідження Джанетт Норрингтон, аспірант на кафедрі соціології в Мічиганському університеті, відзначає, що словесні образи і знущання з боку однолітків впливають сильніше, ніж фізичний вплив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 90% людей страждають від булінгуНоррингтон використовувала поздовжні дані Панельного дослідження динаміки доходів, щоб вивчити концепцію самосвідомості підлітків як посередника у взаєминах між віктимізації і психологічним стресом, що впливає на доросле життя.
Самооцінка, тобто образ самого себе, є сполучною ланкою між віктимізації підлітка і подальшим психічним здоров'ям. Знущання включають в себе як нанесення фізичної шкоди, так і висміювання, ігнорування та поширення чуток про людину.
"Насильницька віктимізация завдає шкоди тому, як люди сприймають себе в підлітковому віці, і це негативне сприйняття може зберігатися в дорослому житті, сприяючи погіршення психічного здоров'я", - підкреслює Норрингтон