Найголовніша відмінність в тому, що смуток - це нормальний прояв емоцій, а депресія виходить за рамки норми. Коли людина засмучена, навіть якщо це триває кілька днів, її настрій все ж не буває стабільним - виникають періоди активності, іноді можна на хвилиночку забути про причини горя і посміхнутися. При депресії симптоми тільки посилюються.
У деяких людей депресія має психологічні причини, у інших розвивається на тлі якихось захворювань. Наприклад, це частий супутник ендокринних захворювань. А буває і так, що депресія є наслідком проблем з нервами або головним мозком. Приблизно у чверті випадків знайти причину депресії не вдається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якому віці найчастіше може виникати депресія?Одна з характерних рис депресії - сильні зміни в поведінці людини. Вона може бути млявою, неохайною, часто спостерігається схильність до агресії, самознищення, виникають сумні думки. Часом людина може змінитися до невпізнання, особливо якщо раніше він була дуже активна соціально.
Часто обійтися без допомоги фахівця неможливо - і мова не тільки про психотерапію, багатьом потрібне дійсно серйозне лікування. Тому краще не втрачати роки, сподіваючись, що все якось минеться саме собою. Така ймовірність дійсно є, але вона не така велика. В першу чергу варто відвідати терапевта і перевірити щитоподібну залозу. Якщо буде потрібно, здайте аналізи на гормони і рівень деяких вітамінів - депресія може бути пов'язана і з дефіцитом корисних речовин.
Не соромтеся ходити до психоаналітика, в цьому немає нічого ганебного, тим більше, що терапія йде тільки на користь і допоможе вам у подальшому.