Нейробіолог з Університету Британської Колумбії Адель Даймонд попередив про шкоду для людини стресу навіть у невеликій кількості.
Шкода незначного стресу
Багато людей дотримуються думки, що невеликий стрес може сприяти поліпшенню працездатності. За словами Аделя Даймонда, ця точка зору невірна. Так, навіть при легкому стресі у переважної частини людей пошкоджуються когнітивні функції, в тому числі стають гірше самоконтроль, робоча пам'ять, зосередженість і підхід до вирішення проблем.
В ході дослідження у 140 молодих добровольців фахівці викликали невеликий стрес, коли ті проходили на комп'ютері когнітивні тести. Відзначається, що безпосередньо в момент самого тестування нейробіолог спостерігав за виконанням, що не коментуючи його ніяким чином.
Результати експерименту показали, що когнітивні функції у учасників порушилися навіть після невеликого стресу. Спеціаліст уточнив, що при застосуванні трохи більшого стресу зазначалося відсутність поліпшення когнітивних функцій у тих добровольців, у яких вони повинні були бути, а саме у підгрупи людей з певною формою гена.