Норвезькі вчені довели, що високий рівень забруднення небезпечний не тільки для фізичного здоров'я. Може збільшуватись кількість психічних проблем.
Забруднене повітря та депресія
Дослідники довели, що в ті дні, коли фіксується найвищий рівень забруднень повітря, виростає і кількість людей, які страждають від серйозних психічних проблем на кшталт емоційного вигоряння і депресії. Причому деколи люди страждають так сильно, що це призводить до непрацездатності. Цей висновок зробили за кількістю оплачених лікарняних днів в 2019 році. Кількість лікарняних і час їх взяття порівняли з кількістю та інтенсивністю шкідливих викидів в декількох регіонах країни.
Вчених найбільше здивувало, що раніше такої роботи ніхто не проводив. Але всі цифри збіглися. Якщо підвищений рівень забруднення фіксувався в якийсь день, то буквально відзначався і сплеск лікарняних, пов'язаних з психічними проблемами. Цілком можливо, що на психіку впливає рівень частинок сажі або чорного вуглецю. Якщо він збільшився на 0,5 кг на кубічний метр, то кількість діагностованих розладів психічного здоров'я також зростала на 3,5%.
Коли ж підвищувався рівень забруднення вуглекислим газом на 5 мкг на кубічний метр, то кількість лікарняних, пов'язаних з психічними розладами, виростало на 4,2%. Причому ці листки непрацездатності видавалися не тільки в день пікових показників забруднень повітря, але і протягом наступних двох днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою