У новому дослідженні вчені обговорюють, як дві особистісні особливості можуть привертати людей до нейродегенеративних захворювань.
Хвороба Альцгеймера та риса особистості
Дослідження, опубліковане в журналі Biological Psychiatry, пов'язує низьку свідомість і невротизм з ознаками хвороби Альцгеймера.
Дослідники з Медичного коледжу Університету штату Флорида виявили, що зміни в мозку, пов'язані з хворобою Альцгеймера, часто видно на ранній стадії у людей з двома особистісними якостями.
Мета-аналіз включав в себе об'єднання даних Балтиморського лонгітюдного дослідження старіння і раніше опубліковану роботу, узагальнюючу 12 досліджень, в яких взяли участь в цілому 3000 учасників.
Раніше було показано, що у людей з високими особистісними якостями невротизму і низькою свідомістю спостерігається більш швидкий спад і підвищений ризик хвороби Альцгеймера.
Попередня робота показала, що невротизм, який відноситься до людей, які відчувають занепокоєння, похмурість, тривогу і провину, має різні підтипи, які кодуються різними генами.
Риса особистості, яка зазвичай розвивається у людей, які пережили травми і негаразди, подвоює ризик хвороби Альцгеймера. Точно так же дослідники раніше продемонстрували переваги свідомості, риси особистості, яка відображає схильність людей до організованості і дисципліни.
Дослідження показали, що у людей з високим рівнем свідомості ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 89 відсотків нижчий, ніж у людей з низьким балом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу