Хоча більшість сезонних епізодів депресії відбуваються взимку, до 30% людей із сезонною депресією можуть зазнавати літньої депресії.
У більшості людей літо асоціюється з розслабленням, відпочинком та чудовою погодою. Проте раптова зміна звичного життя підвищує ризик розвитку депресії. Як і всі психічні розлади, вона складається з кількох психологічних, біологічних та екологічних факторів.
Особливо ризик розвитку депресії збільшується у жінок, людей із генетичною схильністю до психічних захворювань, пацієнтів із біполярним афективним розладом чи іншим психічним захворюванням.
Фахівці зауважили, що протягом літа можуть виникнути додаткові стресори, пов’язані з нестачею грошей на відпустку чи порушенням звичного режиму життя.
Симптоми депресії
- тривога; - втрата інтересу до улюблених занять; - проблеми з концентрацією уваги; - відчуття безнадійності; - низький рівень енергії; - безсоння; - відсутність апетиту, схуднення.
Багато людей ігнорують симптоми депресії, припускаючи, що вони пройдуть. Але іноді літня депресія може перетворитися на довгострокову проблему зі здоров’ям.
Літня депресія має одну перевагу — ви знаєте, коли вона настане, тому варто пам’ятати та думати про її тригери, а також заздалегідь планувати, як від неї захиститись.
Багато наукових досліджень підтвердили, що регулярна фізична активність може допомогти боротися з депресією. Також жінкам не варто мучити себе голодуванням чи надмірними фізичними навантаженнями.