В опитуванні українські мандрівники зізналися, що впоратися з тугою після повернення з відпустки насамперед допомагають спогади: перегляд фотографій та відео з поїздки, пам'ятні сувеніри (26%), на другому місці планування нової подорожі (25%). Третім дієвим способом боротьби з нудьгою респонденти назвали спілкування з друзями, колегами, рідними — розповіді про минулу відпустку та свої враження (21%). Найзайнятіші, щоб відігнати сумні думки геть, йдуть із головою у справи (20%), а решта (8%) намагаються не звертати на тугу уваги.
Найкращими ліками від поствідпускного стресу є не лікарняний чи зайвий келих перед сном, а планування нової подорожі, вважає психолог та кандидат культурології Світлана Архіпова.
Подорожі безпосередньо пов'язані з відчуттям щастя, адже нові враження сприяють виробленню ендорфіну в організмі. Але процес планування поїздки — не важливо, їдете ви найближчим часом або за кілька місяців, — також позитивно впливає на настрій. Придумайте собі пригоду — нехай це буде не обов'язково повноцінна відпустка, а поїздка на вихідні до іншого міста чи країни.
Читайте про нові напрямки, вивчайте маршрути, шукайте поради від досвідчених мандрівників, плануйте дати, купуйте квитки, обирайте готель. Сам факт приємного очікування, передчуття поїздки вже сприяє підняттю життєвого тонусу та посиленню мотивації працювати, щоб мати можливість чудово відпочити наступного разу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу