Кожній людині потрібно час від часу розслаблятись та забувати про буденні турботи.
1. Дихаємо і розслабляємось
Спеціальні дихальні вправи допомагають розслабитись. Сядьте зручніше, закрийте очі та розслабте всі ваші м'язи: починаючи від ступнів повільно рухайтеся вгору, останніми розслабте м'язи обличчя. Повільно вдихайте та видихайте через ніс. Продовжуйте вправу протягом 10-20 хвилин. Чергуйте напругу та розслаблення всіх м'язів.
2. Слухайте заспокійливу музику щодня
Слухайте заспокійливу музику або звуки природи, грайте самостійно на музичному інструменті щось заспокійливе. Ви можете слухати музику поки їдете з роботи та на роботу, в обідню перерву, під час роботи (якщо це не заважає концентрації), на ніч, щоб відпочити від турбот дня та налаштуватися на сон. Поєднуйте музику з глибоким диханням.
3. Використовуйте візуальні образи
Щоб розслабитися, спробуйте уявляти щось позитивне, користуйтеся позитивними афірмаціями. Можна просто подивитися якесь заспокійливе відео чи позитивний фільм.
4. Самомасаж
Купуйте масажер для шиї, спини, ступнів та плечей. Спробуйте компактні масажери, кожен із яких призначений для певної частини тіла. Під час масажу не забувайте глибоко дихати, щоб посилити розслаблювальний ефект.
5. Зробіть собі грілку з натуральної тканини
Знадобиться тканина з натуральних волокон (бавовна, овеча шерсть). З неї потрібно вирізати прямокутник розміром 60х50 см. Прямокутник, що вийшов, складіть навпіл і зшийте (або склейте) два кінці, одну сторону залиште незашитою. Набийте мішечок, що вийшов, рисом або бобами, додайте пару крапель ефірної олії, наприклад, лаванди, евкаліпта або ромашки. Закрийте відкритий край. Цю грілку можна класти на шию та плечі. Попередньо її можна нагріти, але це не обов'язково, можна просто насолодитися ароматом олій.
Перед використанням грілки можна помасажувати те місце, куди ви хочете її прикласти. І, звичайно, не забувайте про розслаблювальне дихання під час процедури.