Брати наші менші можуть допомагати лікувати хвороби.
Анімалотерапія – великий і цікавий розділ медицини. Давайте звернемо увагу на тих, хто поруч.
Каністерапія – лікування за допомогою собак
Собака, мабуть, одна з найбільш товариських і соціалізованих домашніх тварин. Тому, якщо у вас проблеми зі спілкуванням, складності в знаходженні спільної мови з оточуючими, заведіть песика. При цьому, щоденні прогулянки з ним і спілкування з колегами по цеху собаківників допоможуть тримати себе в тонусі. Це легка терапія.
У більш серйозних випадках, при хворобі Дауна та інших важких вроджених патологіях, спілкування з собакою допомагає дитині розвивати координацію рухів і дрібну моторику, нормалізує емоційний фон, вчить спілкуватися і говорити.
Іпотерапія – лікування за допомогою коней
Спілкування з конем, догляд за нею і годування з руки теж покращує психоемоційний фон людини. Крім того, людина в сідлі волею-неволею повинна координувати своє тіло, підтримувати правильну поставу і адекватно реагувати на зміни навколишнього середовища. Тому, іпотерапія показана людям з ДЦП, епілепсією, розсіяним склерозом, порушеннями мозкового кровообігу і наслідками черепно-мозкових травм.
Фелінотерапія – лікування за допомогою кішок
А тепер, котики. Як їх муркотіння на хворому місці допомагає заспокоїти біль, вчені ще з’ясували не повністю. Але це допомагає. Спілкування з кішками, фелінотерапія знижує напругу, артеріальний тиск і агресивність. Це використовується при лікуванні наркоманії та алкоголізму, при позбавленні від депресії, фобій, маній і неврозів. Спілкування з котом показано хворим на шизофренію.