Перфекціоністи, які намагаються догодити шефам, навантажують себе роботою. Чим це шкодить? Читайте про це у "Країні Здоров'я".
Погіршується зір та сон
Команда вчених з Фінського інституту охорони праці експериментально довела, що занадто тривалий робочий день несприятливо впливає на функції людського мозку, що може призвести до різних розладів нервового характеру і навіть до деградації мозкової діяльності.
У дослідженні фінських медиків взяли участь більше 2 тисяч британських службовців. Їх попросили пройти ряд тестів на розумову діяльність. Виявилося, що результати тестування у тих, хто працював по 55 годин на тиждень і більше, були значно гірше, ніж у тих, хто трудився менше 55 годин на тиждень, тобто в межах норми. До того ж, за словами керівника дослідження Маріанни Віртанен, у людей, які регулярно переробляють, погіршуються показники так званої короткочасної пам’яті.
Попередні дослідження також показали, що у таких людей нерідко виникають проблеми зі сном, депресії, вони частіше ведуть нездоровий спосіб життя і страждають серцево-судинними захворюваннями.
«Результати цих досліджень повинні ясно дати зрозуміти роботодавцям, що, змушуючи людей працювати довгі години, вони лише шкодять справі», – вважають вчені.