Ви здобуваєте вже другу вищу освіту, ходите на курси а інші ж посміюються з вас, і сидять на роботі з дипломом про незакінчену вищу? Хто у виграші - читайте у "Країні Здоров'я".
Вища освіта ніколи не завадить
Вчені з Університету Вісконсін отримали доступ до урядових даних для ранжирування округів США за такими показниками здоров‘я як ожиріння, куріння, відсутність фізичної активності та передчасна смертність. Як з’ясувалося, американці в цілому стали жити довше, але для менш освічених людей відкрилася своя статистика.
Десятиліттями відомо, що існує взаємозв‘язок між рівнем освіти і тривалістю життя, проте останнє дослідження, профінансоване Фондом Роберта Вуда, надає детальний аналіз цьому взаємозв’язку в більш ніж 3 000 округів.
Вони навіть розглянули і такі фактори, як кількість ресторанів фаст-фуду в окрузі. Дослідники відзначили, що з плином часу взаємозв‘язок між вищою освітою і тривалістю життя зміцнюється. Показники передчасної смертності сильно розрізняються по округах, а відсутність вищої освіти збільшило їх приблизно на 35% в період між 2006 і 2008 роками (дані за останніми рокам відсутні). Ці цифри стали на 30% вище, ніж за аналогічний період семирічної давнини.
Під передчасною смертністю розуміється смерть до 75 років, якій часто можна запобігти.
У цьому дослідженні представлені нові докази того, що тривалість життя залежить від рівня освіти. Вища освіта зараз є важливою сходинкою на шляху до гарного здоров’я та майбутнього заробітку. Однак нерівномірність рівня освіченості серед міст призвела до дуже неоднорідних показників благополуччя.
Відповідно до отриманих даних, збільшення тривалості вищої освіти на один рік призводить до 16%-го зниження смертності у віці до 75 років, зазначила головний автор і дослідник Інституту здоров'я населення в Університеті Вісконсін Бріджит Буську Кетлін.