У будь-якій розмові пам’ятайте, не можна говорити співрозмовникові прямо, що він не правий. У цьому випадку зав’яжеться суперечка, в якій не буде переможців. Така поведінка опонентів – це захисна реакція, що переходить в агресивний пінг-понг.
Вчіться не нав’язувати свою точку зору насильницьким способом. Просто щиро і відкрито вислухайте співрозмовника, уважно вникніть у все, що намагаються вам сказати. Навчіться ніколи не перебивати опонента, менше говоріть. Якщо ви намагаєтеся висловити свою точку зору і бажаєте, щоб її не тільки почули, але й сприйняли, говоріть чітко, коротко, не підвищуючи голосу і аргументуючи кожне сказане слово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що допоможе вам зберегти життяНавчіться ставити опоненту такі питання, на які неможливо дати негативну відповідь. Намагайтеся змоделювати свої пропозиції таким чином, щоб викликати зацікавленість співрозмовника. Доносьте свою точку зору в приємній для опонента формі.
Якщо в ході бесіди ви розумієте, що в якихось питаннях некомпетентні і неправі, одразу ж визнайте свої помилки. По-перше, так буде чесніше, по-друге, ви зможете надалі повести розмову в потрібному руслі. Адже ваш опонент переконається у вашій чесності.
Наводячи аргументи, керуйтеся тільки тими фактами, які на 100% належать до достовірної інформації. Ніколи в якості аргументів не використовуйте чутки, домисли і плітки.
Навчіться вголос вимовляти тільки головні речі. Намагайтеся повністю виключити зі своєї мови нікому непотрібні подробиці і деталі, не намагайтеся вимовляти те, що викличе у вашого співрозмовника додаткові питання
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як визначити характер за почерком.