Американські вчені розробили механізми, який покращує пам'ять. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Покращення пам'яті
В основі дослідницької роботи був експеримент, в якому взяли участь 25 пацієнтів. У них діагностували епілепсію. Всім добровольцям в медичних цілях імплантували в мозок 100-200 електродів. З їхньою допомогою експерти вивчили роботу головного мозку при вирішенні завдань на пам'ять, читання і заучування списку слів. Електроди робили до тисячі вимірювань кожну секунду.
Вчені змогли зрозуміти, як процес запам'ятовування виглядає на нейробіологічному рівні. Було встановлено зв'язок між моделями активності мозку і спогадами, після чого вчені знову повторили експеримент. В результаті був створений специфічний алгоритм, який передбачає, які слова з даного завдання людина запам'ятає.
Виявилося, що імпланти можуть не тільки реєструвати активність головного мозку, але і стимулювати її за рахунок електричних імпульсів. Тому експерти прагнули поліпшити роботу пам'яті. Учасник дослідженння бачив нове слово кожні кілька секунд, а інший вирішував, чи готовий він його запам'ятати, і в разі необхідності ініціював стимуляцію. Ухвалення рішення забирало всього кількасот мілісекунд. А процес запам'ятовування нових слів був поліпшений на 15%.