На думку експертів лабораторії харчових продуктів Нью-Йоркського університету (США) найкориснішим сиром стала рикота.
Як підкреслюють дослідники, справжню рикоту виробляють шляхом обробки сироватки, яка залишається після коагуляції молока, овечого чи козячого, для іншого сиру, наприклад, пекоріно. При цьому вона містить високу концентрацію сироваткових білків, які легко засвоюються організмом.
"Сироватковий протеїн є однією з найлегших форм білка та має широкий спектр амінокислот. Такий продукт ідеально підійде тим, хто хоче наростити м’язову масу і водночас схуднути", —наголошує дієтолог Емілі Марторано.
Директор лабораторії Лурдес Кастро Мортільяро зауважив, що оскільки рикоту готують із побічних продуктів для виробництва сиру, вона корисніша за інші сорти. Так, наприклад, пармезан, пекоріно чи гауду краще споживати у помірних кількостях. Адже вони містять менше води, багаті на калій, і тому відрізняються високою концентрацією натрію.
"Тим, хто страждає на гіпертонію або захворювання нирок, необхідно контролювати споживання натрію, та їм краще вибирати м’якші сири", — уточнює Кастро Мортільяро, передає ANSA.
Обидва дієтологи вважають, що тим, хто хоче схуднути, краще не включати до свого раціону так звані цільні сири. А ось деякі сорти, такі як фета, козячий сир або сир з непастеризованого молока, також як і рикота, є добрим джерелом пробіотиків, тому ними насолоджуються в міру. І з користю здоров’ю.