1. Більше овочівЩодня треба з'їдати хоча б трохи сирих овочів і фруктів. Найкорисніші овочі яскраво-зеленою і яскраво-жовтого забарвлення: салат, шпинат, моркву. З таким режимом організм буде регулярно отримувати необхідні вітаміни, мінеральні речовини, мікроелементи і рослинні волокна.
2. «Правильні» жириЖири необхідні організму, особливо в похилому віці. Але не всі жири однаково корисні. Соняшникова і оливкова олія містять цінні кислоти, необхідні для збільшення тривалості життя. Досить буде навіть чайної ложки на день. А вершкове масло, сир і м'ясо краще вживати в мінімальних дозах.
3. Рух і свіже повітряЩоденна легка зарядка, можна навіть не відразу після сну, невеликі піші прогулянки, більше проводити часу на природі: ліс, парк, річка, озеро.
4. Куріння і алкогольПро шкоду цих звичок знає кожен. Але не зайвим буде нагадати ще раз.
5. Навчіться бути щасливимиКожна пережита нами емоція залишається не тільки в голові, але і управляє фізіологічними реакціями організму. Тому треба вміти не хвилюватися через дрібниці, а радіти кожній щасливій миті. За твердженням вчених, коли людина нервує, її імунна система перестає виробляти клітини Т і Б - захист від інфекційних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сивина: ознака старості чи здоров'я6. Активізуйте мозокМозок повинен постійно працювати - для сірої речовини потрібна постійна робота. Особливо часто необхідно задіяти зони пам'яті, так ви завжди будете залишатися «при умі».
7. Вмійте розслаблятисяТой, хто вміє розслаблятися і знімати напругу, робить величезну послугу своєму організму. Особливо важливо в наш неспокійний час вибрати годину для розслаблення.
8. СонСон дозволяє не просто відпочити організму, але і уповільнює серцевий ритм, знижує артеріальний тиск, налагодити систему гормональних виділень. Доведено, що навіть рани у сні заживають швидше.
9. ЗагартовуванняІмунна система організму потребує постійних тренувань. Для цього мало просто провітрювати кімнату, іноді корисно і померзнути, щоб організм «пам'ятав»: не можна сподіватися на постійний захист, потрібно завжди бути в бойовій готовності, щоб відбити будь-яку інфекцію.
10. Менше калорійВсі довгожителі були помірні в їжі. Оптимальним є денний раціон з розрахунку не більше 2000 калорій. Для тривалого життя корисні вітаміни, особливо А, Е і С.
11. Більше смійтесяПід час сміху задіюється набагато більше москалів, ніж можна уявити. Це не тільки м'язи обличчя, але й черевного преса, діафрагми, шлунка. Також під час сміху оновлюються запаси кисню в клітинах, розправляються легені і бронхи, звільняючи дихальні шляхи.