Мелатонін - регулятор ритмів серця людини, основний гормон епіфіза людини. У всіх людей мелатонін активно відновлюється під час нічного сну в один і той же час з 23 години до 3 годин ночі.
Мелатонін має потужний антиоксидантний та протипухлинний ефект
В основному цей гормон виробляється з амінокислоти триптофану, яка потрапляє в організм разом з їжею. Процес відбувається таким чином: триптофан досягає шишкоподібної залози разом з кровотоком, тут він перетворюється в гормон бадьорості - серотонін, а з настанням ночі, цей гормон перетворюється в мелатонін.
Періоди неспання і сну чергуються. Концентрація мелатоніну в крові знижується частіше до 60 років, саме тому в літньому віці сон стає поверхневим, а засинання завжди важким. Вироблення мелатоніну з віком можна відрегулювати.
Потрібно привчити свій організм засинати в один і той же час, є їжу з вмістом мелатоніну і приймати вітаміни. Пам'ятайте: чим пізніше ви лягаєте спати, тим менше виробляється мелатоніну. Тільки у фазі глибокого сну, за рахунок мелатоніну, відбувається оновлення організму на клітинному рівні.