Варикоз - неприємна та небезпечна патологія, яка виникає при збільшенні об'єму крові в нижніх кінцівках, зниженні швидкості кровотоку та збільшенні венозного тиску. Патологія супроводжується набряками, болями, розширенням вен нижніх кінцівок. Варикоз пов'язують зі спадковими факторами, гіподинамією, зміною гормонального фону, підвищеним тиском на венозні клапани та ін.
Традиційно варикоз вважають хірургічною проблемою, проте щодо вагітних такий радикальний метод лікування не застосовується. Тому при перших симптомах хвороби необхідно вибрати індивідуальне консервативне лікування, щоб уникнути значного розширення вен, тромбофлебітів та інших ускладнень.
При настанні вагітності на первинному прийомі терапевта зазвичай даються загальні поради щодо профілактики захворювання:
1. Не сидіти і не стояти тривалий час - більше рухатись, змінювати положення ніг; 2. У положенні сидячи класти ноги на пуф, тримати ноги під кутом 90 градусів до тіла; 3. Використовувати компресійні панчохи, еластичні бинти, правильно підбирати та надягати їх; 4. При появі болю, набряків, сухості та сверблячки шкіри, м'язових спазмів, а також при появі візуальних ознак хвороби («зірочок», виступаючих вен), не відкладаючи, звертатися до лікаря.
А у ваших рідних був варикоз?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?