Часто люди, які вирішили дотримуватись дієтичного харчування, можуть зірватись з режиму та почати їсти шкідливі продукти.
Причини порушення дієти
Зрив – незаплановане порушення дієти. Ним можна вважати і окремий прийом їжі, і один день неправильного харчування, і навіть цілий тиждень.
Найчастіше причина порушення полягає в тому, що дієту спочатку обрали неправильно. Або надто маленькі порції, у результаті людина елементарно не наїдається. Або дефіцит білків та жирів у раціоні.
Часто люди зриваються з дієт через занадто жорсткі обмеження або повну відмову від солодкого, особливо якщо раніше ви дня не могли прожити без шоколадки або цукерок.
Отже, що робити, якщо зрив таки стався? По-перше, не треба лаяти себе. Проаналізуйте ситуацію та зрозумійте, чому так сталося?⠀
Далі дивимося щодо ситуації. Наприклад, через зрив ви додали у вазі від 1 до 3 кг. Швидше за все, це просто рідина, а також вміст кишечника, якого ви позбудетеся досить швидко. Набрати навіть 1 кг жирових відкладень за короткий проміжок часу ще треба постаратися.⠀
Не потрібно впадати в крайнощі і як компенсацію зриву влаштовувати розвантажувальний день. Різкі перепади калорій у раціоні, наприклад з 3000 до 500 ккал, шкідливі для обмінних процесів в організмі.
Повертайтеся до звичайного режиму. Якщо хочете зробити розвантажувальний день, зробіть це через деякий час після зриву.
На майбутнє не обмежуйте себе занадто строго, пам'ятаючи, що це може призвести до зривів. Замість жорстких дієт вибирайте збалансоване здорове повноцінне харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою