Якщо людина хоче виправити власний режим харчування, їй потрібно завести відповідний щоденник. А для чого?
1. Це дисципліна. Якщо ти себе організував регулярно записувати, що, скільки і коли з'їв, то готовий організувати й інші зміни у своєму харчуванні та способі життя.
2. Це помічник дієтолога, тренера, консультанта для аналізу звичок харчування. І в перші дні саме харчовий щоденник прояснює, як людина харчується, які порції, що вважає за краще, який режим, які в принципі життєві пріоритети.
3. Це помічник для клієнта. Щойно людина починає записувати все, що їсть, п'є, фіксувати час — виявляється, вмикається бажання в усьому розібратися та виправити ситуацію.
4. Це допомога для чіткого аналізу тижневих результатів. Якщо результати тижня не задовольняють, по щоденнику можна знайти чітке пояснення цифрам на аналізаторах складу тіла. Наприклад, були гості, відрядження, не виходило обідати тощо. І навпаки, цифри тижневих результатів тішать — і в щоденнику видно, що план харчування та вибір продуктів відповідають меті.
5. Це можливість виключити звичні відмовки: Я нічого поганого не їм, не розумію, чому так виходить.
6. Це можливість для дієтолога або консультанта детально пояснити клієнту всі принципи здорового харчування з урахуванням слабких місць, які стосуються саме його. Не просто заборонити, а пояснити, чому таки не можна. Якщо людина розуміє чому, і їй показали альтернативу, вона готова змінитися та прийняти рекомендації.