Під час цієї хвороби потрібно чітко знати, що можна їсти, а що - ні.
панкреатит
Панкреатитом називають запалення тканин ПЗ. Основною причиною розвитку захворювання є порушення прохідності проток залози на тлі підвищеного вироблення ферментів. Це призводить до того, що травні соки не встигають виходити в просвіт 12-палої кишки, накопичуються в ПЖ і починають перетравлювати її.
Суть дієти у тому, що пацієнту дозволяється вживати ті продукти, які провокують потужне виділення ферментів. Стандартне меню включає теплу їжу кашкоподібної консистенції. Їжа не повинна бути смаженою, копченою, гострою, маринованою.
Дані обмеження пов'язані з тим, що смажені страви довго перетравлюються і можуть спровокувати підвищене газоутворення, різі, біль, здуття живота. Їжу потрібно готувати на пару, варити, тушкувати чи запікати у духовці. Сирі фрукти та овочі також під забороною через те, що здатні викликати метеоризм.
Найбільш жорсткої дієти необхідно дотримуватись при гострому запаленні або загостренні хронічних форм. В цьому випадку необхідно дотримуватись класичної тріади — голодувати, прикладати холод, дотримуватися постільного режиму. Протягом кількох днів хворим заборонено вживати будь-яку їжу. У цей час для підтримки життєдіяльності їм вводять поживні розчини через крапельницю. Пити можна без обмежень.
Починати їсти потрібно поступово, з невеликих порцій. Харчування дробове. Їжа має бути рідкою (пюре, овочеві бульйони, каші), це полегшує її перетравлення та засвоєння.
У міру покращення стану здоров'я залози меню обережно розширюють, калорійність раціону збільшують. Добова калорійність усіх страв не має перевищувати 2500 кілокалорій.
Лише так людину можна вивести з критичного стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен