1. Щодня снідайте. Багато людей просто впевнені, що, нехтуючи сніданком, вони значно скорочують загальну кількість споживаних калорій, але при цьому зовсім не беруть до уваги, що під час усіх наступних прийомів їжі вони будуть з'їдати набагато більше.
Більшу частину необхідної нам енергії ми отримуємо під час ранкової трапези. Крім того, піклуючись про фігуру, не слід забувати і про здоров'я: відомо, що ті, хто постійно снідає, рідше страждають гастритами, виразками, діабетом, серцевими захворюваннями і вегето-судинними проблемами.
2. Замикайте на ніч кухню. Встановіть для себе максимально пізній час для останнього прийому їжі і сховайте якомога далі чіпси, печиво і тому подібні ласощі, щоб не спокуситися цієї шкідливою їжею під час сидіння перед екраном телевізора.
3. Поставтеся більш ретельно до вибору напоїв. Адже і вони так само, як і їжа, сприяють тому, що ми набираємо вагу. Особливо небезпечні в цьому плані солодкі газовані напої, що представляють собою справжню калорійну бомбу і провокують відчуття голоду.
4. Обов'язково їжте зернові пластівці. Вони не тільки смачні, але і прекрасно замінюють хліб, тістечка та найбільш калорійні продукти. Найпридатніші пластівці ті, що виробляються з цілісного зерна, коричневого рису, висівок, жита.
5. Зменшіть порції. Їжте регулярно, але невеликими порціями менше тих, що ви їсте зазвичай. Спочатку ви будете відчувати легкий голод, а потім, з часом, організм перебудується, і ви звикнете.
6. Під час кожного прийому їжі або перекусу їжте більше білкової їжі. 10 продуктів, найбільш багатих білком, це: риба, морепродукти, біле куряче мясо без шкірки, яловичина, знежирене (або зі зниженим відсотком жирності) молоко, а також знежирені йогурт і сир, яйця, нежирна свинина і бобові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змусити себе схуднути7. Їжте часто і потроху. Дієтолог рекомендують, крім того, кожні 3-4 години робити легкий перекус, що допоможе утримати в нормі рівень глюкози в крові.
8. Купуйте низькокалорійні продукти. Сідаючи на дієту, ми ставимо собі мету знизити кількість засвоюваній енергії, тому важливо не тільки зменшити споживання цукру, але, щоб домогтися більшого ефекту, необхідно знизити також і кількість жирів.
9. Ходіть пішки. Навіть якщо у вас немає часу на відвідування залу або на заняття спортом, намагайтеся більше ходити пішки. Це не тільки допоможе вам зберегти форму, але і зарядить енергією і зміцнить мязовий тонус.
10. Не куштуйте їжу під час її приготування. Вам видається що від однієї ложки печені нічого не буде, але насправді таких ложечок за час готування назбирується багато.