Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Продукти, які "маскуються" під виглядом інших: що насправді ми їмо

14:00, 01 Жов 2015 · Категорія: Харчування · Переглядів 2533 · 

Намагаючись правильно харчуватися, ми шукаємо натуральні продукти. Ось чому під них частенько маскуються ті, які такими не є. Ризиковано чи ні вживати ці аналоги в їжу?

Замасковані продукти

Замасковані продукти



Всім, хто піклується не тільки про калорії, але і про якісний склад своєї їжі, доведеться навчитися читати етикетки. Особливо ту їх частину, де дрібним шрифтом зазначено, з чого ця їжа зроблена. Скажемо відразу, шарахатися в жаху від всіх продуктів, які мімікрують під інші, не потрібно. Але все ж краще знати, "копія" перед вами або "оригінал".

Крабові палички
Крабового м'яса в їх складі немає, та ніколи й не було. Про що виробники чесно заявляють: на етикетці завжди значиться "імітація". Але це не все, що на ній потрібно прочитати.

"Правильні" крабові палички виробляються з обробленого рибного білка, сурімі, або подрібненого м'яса білої риби, які самі по собі не тільки не шкідливі, але й корисні. Філе білої риби - цінне джерело протеїнів, що не поступається за харчовою цінністю м'ясу краба, який воно і замінює. У ньому є і амінокислоти, і корисні жири.

"Шкідливими" крабові палички можуть зробити консерванти і штучні барвники.
При покупці зверніть увагу, чи є в крабових паличках консерванти - сорбат і бензоат натрію або калію,близько половини продукції виробляється з їх використанням. Подивіться також, чи є штучні барвники типу Е121. Частина виробників використовують натуральні барвники - каротиноїди, паприку, кармін. Якщо палички не містять консервантів і штучних барвників (а така продукція на ринку є!), Їх можна вважати цілком корисними.

Плавлений сир
Справжній плавлений сир - хороший і смачний продукт, який виробляється з сиру або сиру з додаванням вершкового масла і солей-плавителів. Але такий сьогодні мало хто виробляє, найчастіше на прилавках магазинів ми бачимо плавлений сирний продукт, в якому частина молочного жиру замінена рослинним. Справжня назва при цьому зазвичай пишеться дуже дрібним шрифтом - будьте уважні.

Навіть якщо ви знайдете справжній плавлений сир без рослинного жиру, не вважайте його продуктом дієтичним - для здоров'я й фігури в ньому занадто багато жиру, їжте його зрідка як ласощі. А от у сирних продуктах є добавки, які у великій кількості можуть бути небезпечні для здоров'я. Це консерванти і фосфати - сирів з ними краще уникати.

Чорна ікра
Зрозуміло, мова йде не про чорну ікру як таку, а про її аналог, який виробляють з різного білка, в основному рибного походження. За рахунок цього за смаком і запахом така ікра віддалено нагадує натуральну.

А ось по харчової цінності вона, звичайно, відрізняється від справжньої. Хоча, як правило, це безпечний продукт, який цілком може бути функціональним і навіть корисним, якщо в його склад включені, наприклад, поліненасичені жирні кислоти, рибний білок, йодовмісні водорості або жиророзчинні вітаміни.

Відрізнити підроблену чорну ікру від справжньої не складно. Це вказують і на упаковці, і на ціннику. На смак і за зовнішнім виглядом імітацію з прототипом теж ніяк не переплутати. Ну і, звичайно, ціна відразу аналог видасть.

Васабі
Васабі (японський хрін) - чи не найвідоміший продукт японської кухні. Він містить ізотіоціанати - летючі сірчисті сполуки, які надають васабі характерний запах, пекучий смак, і мають безліч корисних для здоров'я властивостей. Доведено, що ці сполуки ефективні в боротьбі з 25 штамами грибків, бактерій (у тому числі, золотистого стафілокока і кишкової палички) і цвілі. Це перетворює васабі в природний антидот при харчових отруєннях. Тепер ви розумієте, чому його подають як приправи до сирої риби в суші? Крім того, ізотіоціанати нормалізують згортання крові і запобігають появі пухлин.

На жаль, часто зелена субстанція, пропонована як васабі, має мало спільного зі справжнім японським хріном. Навіть в ресторанах на його місці може виявитися суміш порошку звичайного хрону, гірчиці, кукурудзяного крохмалю і штучного барвника. Коштує така суміш значно дешевше, але за смаком від васабі разюче відрізняється. Купуючи японський хрін в магазині, уважно читайте етикетку. Якщо в складі немає шкідливих харчових добавок (барвників, консервантів, про які ми говорили вище), то все не так погано.

В силу своєї пекучості васабі нешкідливий для здоров'я не в будь-якій кількості. Однозначно він не підійде дітям і тим, хто має хронічні захворювання органів травлення, так як ця приправа сильно подразнює слизову шлунка.

Пастеризований йогурт
Пастеризований йогурт - продукт теплообробний, який, в цілому, вже не має права йогуртом називатися. Справа в тому, що термообробка вбиває живі пробіотичні культури (корисні бактерії, у тому числі біфідобактерії і лактобактерії), так що набуваємо ми вже йогуртний продукт. По калоріях, білках-жирах-вуглеводах він натуральному побратимові не поступається і є корисним джерелом кальцію, молочного білка та інших потрібних речовин. Його істотний плюс - може зберігатися без холодильника, тобто в дорогу або на роботу в будь-якому випадку краще взяти його, ніж гамбургер або шоколадку.

Єдине, на відміну від йогурту такий продукт не допоможе відновити порушений баланс кишкової мікрофлори. Якщо, звичайно, він не збагачений пробіотичними компонентами вже після термообробки - а такі продукти теж є на ринку, і це зазначено у них на етикетці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 24 поради дієтолога для ефективного схуднення

Сиркова маса
Справжня сирна маса виготовляється з сиру, цукрового піску, вершкового масла з різними смаковими компонентами, наприклад родзинками. І буде вона такою жирною і солодкою, що в здоровий раціон ну ніяк не впишеться, хіба що ви візьмете її на кінчику ножа. У разі заміни молочного жиру на рослинний або молочного білка на рослинний білок такий продукт вже не може називатися сирною масою. Його користь і потенційну шкоду можна оцінити, тільки знаючи його склад, вміст жиру і цукру, фруктових та інших компонентів.

Тобто він може бути і менш калорійним, ніж натуральна маса, і досить безпечним в відсутність штучних ароматизаторів, барвників та консервантів.
Головна біда в тому, що часто ми купуємо подібну їжу, і подивитися етикетку зі складом буде важко. Втім, попросіть продавця прочитати склад: якщо у нього це викликає труднощів, то від такої їжі краще утриматися.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

6:30
Продукти, котрі допоможуть вам знизити стрес
0:20
Топ-6 корисних властивостей журавлини
23:30
9 порад, які допоможуть не отруїтися на пікніку
22:30
Переваги, котрі козяче молоко має над коров'ячим
15:30
Топ-5 напоїв, котрі варто вживати перед сном
13:30
Названо фрукт, який активно бореться проти холестерину
8:30
Небезпека, котру несе споживання яблук
1:20
Кому категорично не можна їсти буряк
23:30
5 методів, як не набрати вагу на Великдень
22:30
Ефекти від томатного соку, котрі ви навіть не могли уявити
17:30
Названо три пункти, за якими риба переважає м'ясо
12:30
Плюси та мінуси знежиреного кефіру
8:30
Скільки кави можна пити щодня без шкоди для здоров'я
1:20
Топ-5 продуктів, котрі замінять вам ліки
0:20
Причини, котрі переконають вас регулярно їсти рибу
21:30
Топ-5 ефектів від вживання брусниці
15:30
7 плюсів і 3 мінуси від споживання хурми
12:30
Що треба регулярно їсти для вічної молодості
10:30
Три золоті правила харчування для літніх людей
8:30
Ягода, котра допоможе шлунку та фігурі
1:20
Три продукти, котрі знищують наліт на зубах
0:20
Користь для серця та судин, яку приносить чорниця
21:30
Кому не можна пити мінеральну воду
15:30
4 квітки, котрі вчені радять вживати в їжу
12:30
Як приготувати зелень, щоб вона не була шкідливою
8:30
Корисні властивості домашньої смородини
1:20
8 причин включити у власний раціон м'ясо кролика
22:30
Плюси та мінуси вживання кропу в їжу
13:30
Кому шпинат може наробити багато шкоди
9:30
Що станеться з людиною, котра з'їсть забагато петрушки
6:30
Топ-9 плюсів грудного молока для дитини
0:20
Що може дати організму натуральний йогурт
21:30
Кроки, які допоможуть уникнути харчового отруєння
15:30
Несподівані властивості морквяного соку
13:30
Правила здорового харчування, яких легко дотримуватися
12:30
4 причини регулярно їсти оселедець
8:30
Пальмова олія. Не такий страшний чорт, як його малюють
1:20
Помаранчеві банани наповнять організм вітаміном А
0:20
Проблеми в житті, котрі допоможе вирішити молоко
21:30
5 шкідливих ефектів від гарбузового насіння
Здоров'я в соцмережах: