Антисигаретна дієта розрахована не тільки на збереження нормальної ваги, але і на підтримку організму, адже в меню включаються продукти, що містять певну кількість нікотину. Це баклажани, червоні і особливо зелені помідори, цвітна капуста, картопля. Саме з їх допомогою частково компенсується звична потреба в нікотині.
Перший сніданок: чашка зеленого чаю, через 30 хвилин вівсяні пластівці і півсклянки знежиреного молока.
Другий сніданок: цільний фрукт на вибір, через 20 хвилин скибочку зернового хліба.
Обід: рагу з солодкого перцю, баклажану, моркви, цибулі та часнику або салат з капусти заправлений оливковою олією і лимонним соком і 200 г відвареної курячої грудки або риби. Через 1 годину після їжі склянку фруктового соку або зелений чай з сухофруктами.
Полудень: перекус з цілісних овочів, наприклад, томату, моркви або половини солодкого перцю, скибочка сірого хліба. Через 1-1,5 години 3 в'ялених інжиру або банана і чашка зеленого чаю.
Вечеря: салат з цвітної капусти, 250 г риби, приготованої на пару або грилі. Через 1-1,5 години склянку свіжовичавленого соку або зелений чай. Перед сном склянку нежирного кефіру.
Дотримуйтесь антисигаретної дієти не більше 2 тижнів. Цього часу буде достатньо, щоб трохи дисциплінувати себе в плані харчування і підтримати організм на початковому етапі боротьби з нікотиновою залежністю. Через час можете її повторити. Однак зелений чай продовжуйте пити по 5-6 чашок на день. А ось від чорного чаю та кави тимчасово відмовтеся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пасивне куріння: кому і чим воно загрожуєЩоб встояти перед шкідливою звичкою, застосовуйте ряд правил протягом 6 місяців. Саме цей період вважається найважчим.
Не ставте мету кинути курити назавжди. Психологічно вона важка і мало здійсненна. Задавайтеся таким бажанням на день, причому плануйте його таким чином, щоб часу на передих (перекур) залишалося якомога менше. Приберіть з поля зору всі предмети, що нагадують про сигарети: сірники, запальнички, попільнички та ін. Як тільки виникне бажання закурити, гризіть насіннячка, їжте горіхи, сухофрукти, фрукти або займіть себе чим-небудь, бажано фізичною роботою.
На жаль не всім вдається кинути курити назавжди. Але зробити спробу стати незалежним від нікотину людиною під силу кожному.