1. Заморожені овочі та ягодиЗгідно з рекомендаціями ВООЗ, людина повинна з'їдати не менше 400 грамів овочів і фруктів на добу. Влітку це виходить само собою, а ось взимку - ні. Дієтологи запевняють: найпростіший спосіб замінити літню порцію вітамінів - це заморожені овочі. При цьому під час приготування страви термообробка повинна бути мінімальною.
Відмінним джерелом вітамінів для підтримки імунітету можуть стати і заморожені ягоди. Особливо корисна журавлина - справжнє джерело вітамінів.
2. ЗеленьСвіжа зелень багата фітонцидами, які допомагають організму боротися з інфекціями. Тому взимку включайте в меню петрушку, кріп, зелену цибулю і листові овочі.
3. ПриправиДля зміцнення імунітету взимку бажано вживати в їжу приправи - аджику, куркуму, перець, кардамон, імбир, гвоздику. Вони впливають на термогенез - вироблення тепла організмом, що особливо важливо в холодну пору року.
4. ОліяЗаправляйте салати нерафінованою олією. Це допоможе взимку підтримати і покращити стан шкіри. Крім того, в морози не зайвим буде з'їдати трохи сала або вершкового масла.
5. Квашена капустаВзимку більшість з нас із задоволенням їдять домашні заготовки, проте користі в консервованих продуктах - нуль. Виняток - квашена капуста, яка навіть корисніше, ніж свіжа. 200 грамів квашеної капусти містить половину добової норми вітаміну С. Вона захищає організм від застуд, атеросклерозу, покращує обмінні процеси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найкорисніших продуктів у світі6. РибаВзимку дієтологи рекомендують влаштовувати не один рибний день на тиждень, а цілих три! Адже жирні сорти риби допоможуть заповнити дефіцит вітаміну D і компенсувати брак сонячних променів
7. СолодощіВзимку часто виникає бажання випити гарячого чаю з чим-небудь "смачненьким". Тортами і тістечками захоплюватися не варто, а от мед, сухофрукти, зефір, мармелад, пастила - в самий раз.
За матеріалами: kp.ua