Скільки точно містить калорій якась конкретна тарілка салату або супу, сказати може не кожен. Але ми вам допоможемо.
1. Читайте уважно упаковку споживаних продуктів. Як правило, на упаковці їжі, що купується в магазині, є табличка, яка вказує, скільки кілокалорій міститься в 100 г даного продукту. Шляхом нехитрих математичних підрахунків можна обчислити, скільки кілокалорій міститься у всьому купленому продукті.
Цей спосіб підходить в тому випадку, якщо ви за день з'їдаєте цілком весь продукт. В іншому випадку варто на око визначати, яку частину від загальної маси товару ви з'їли. Якщо ж блюдо складне, тобто складається з декількох продуктів, обчислення цим способом ускладнюються. Хоча тут також варто визначати масу кожного окремого продукту, який використовувався для приготування, і множити на кількість калорій в ньому. Далі слід скласти всі калорії.
2. Використовуйте калькулятор калорій. У мережі не складно завантажити таку програму, яка полегшить вам обчислення калорій в складних стравах. У ньому вже є всі найбільш поширені страви з вказівками їх калорійності. За допомогою такого пристосування стежити за споживанням калорій набагато простіше.
Записуєте час прийому їжі, вибираєте страви, які з'їли, із запропонованого списку і вказуєте кількість з'їденого в грамах. Таким чином, можна підрахувати калорійність практично будь-якої складної страви.
3. Шукайте кількість калорій на обгортці продуктів, у підприємствах громадського харчування. У деяких кафе, ресторанах, а також фастфудах на упаковці пишуть, скільки калорій міститься в даному блюді. Так що, відвідуючи такі заклади, не забувайте дивитися калорійність страв. Якщо не знаєте де знайти таку інформацію в ресторанах, то запитайте в офіціанта, чи є у них меню з вказівками калорійності.