Більшою мірою небажаний вплив кави на організм мами пов'язано з кофеїном. Під дією цієї речовини відбувається стимуляція роботи серцево-судинної, дихальної та нервової системи. З настанням вагітності в організмі жінки відбуваються різні метаморфози, які вимагають більш щадного режиму дня, достатнього відпочинку та повноцінного харчування.
Навантаження, хоч і фізіологічне, відчувають всі без винятку органні системи, але особливо система кровообігу і дихання. Кава в даній ситуації діє як додатковий стимулюючий фактор, на зразок сильного фізичного навантаження або стресу. Для того, щоб уникнути цих непотрібних стимулів-провокаторів, фахівці рекомендують суттєво обмежити вживання кави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати максимум користі від чашки кавиІснує і ще одна причина відмови від цього ароматного тонізуючого напою. Для того, щоб забезпечити адекватний кровотік в судинах плаценти, змінює свою роботу і згортає система крові вагітної жінки. Багато майбутніх мам напевно помічали, як довго продовжує кровоточити ранка після забору крові на аналіз, або наскільки почастішали випадки носових кровотеч. Одним з факторів, що впливають на стан, згортання крові є амінокислота гомоцистеїн. При її надмірному накопиченні, відбувається подразнення внутрішньої стінки кровоносних судин, що запускає і активізує систему згортання крові. Ця ситуація вкрай невигідна і навіть небезпечна в період очікування малюка. В даний час, фахівці пов'язують звичне невиношування вагітності з підвищенням активності системи згортання крові. Напої з високим вмістом кофеїну, зокрема кави, провокують підвищення рівня гомоцистеїну, що створює ризик підвищеного тромбоутворення. Вважається, що вживання п'яти і більше чашок кави в день може провокувати підвищення рівня гомоцистеїну.