Капуста білокачанна Містить вітаміни групи В, вітаміни С, і PP і холін (що перешкоджає виникненню склерозу). У процесі варіння вона тільки примножує свої корисні властивості. До речі, ранньою весною дієтологи рекомендують як мінімум раз на тиждень готувати суп з квашеної капусти. У цьому продукті концентрація вітаміну С збільшується в 3 рази, а завдяки молочній кислоті, що утворюється в процесі квашення, білки краще засвоюються в нашому організмі.
Суп з квашеної капусти лікарі радять вживати не пізніше, ніж через 1,5 години після його приготування, інакше вітаміни повністю "випаруються".
Морква Цей коренеплід володіє величезною кількістю корисних речовин. У ньому містяться кальцій, калій, залізо, йод, фосфор, марганець, магній, вітаміни E, В, D, С, ферменти, ефірні масла і фізіологічно активні речовини - стероли.
За словами доктора біологічних наук, завідуючої лабораторією ліпідного обміну Науково-клінічного центру геронтології Олени Терешина, в вареній моркві в три рази більше антиоксидантів, ніж у сирій, а так необхідний людині бета-каротин виділяється тільки при тепловій обробці овоча.
Буряк Вона "знаменита" високою концентрацією вітамінів групи В і цинку. Крім того, сирий буряк містить вітаміни А, С і РР, амінокислоти, залізо, антоціани і флавоноїди. На жаль, під час термообробки коренеплоду деякі з перерахованих вище корисних речовин пропадають, зате залишилися засвоюються набагато краще.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 продуктів, які варто їсти тим, кому за 40 Часник У сирому вигляді він - головне джерело заліза і вітаміну С. При високих температурах зміст цих корисних речовин знижується, зате підвищується концентрація аліцину (речовини, що володіє бактерицидною дією і перешкоджає утворенню тромбів і бляшок холестеринів).
Джерело: ladyhealth.com.ua