Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Чим небезпечний підвищений холестерин

19:45, 20 Бер 2016 · Категорія: Харчування, Лікування · Переглядів 2209 · 

Підвищений холестерин - це завжди ризик розвитку атеросклерозу і пов'язаних з ним захворювань: ішемічної хвороби серця (ІХС - стенокардії, інфаркту міокарда), порушення мозкового кровообігу і ішемічного інсульту, атеросклеротичного ендартеріїту і гангрени кінцівок і так далі.


Підвищений холестерин

Підвищений холестерин



Про що говорить високий холестерин

Холестерин - це речовина, життєво необхідна організму, так як він входить до складу мембран всіх клітин, роблячи їх пружними і захищеними від позаклітинного простору і проникнення інфекції. Крім того, холестерин бере участь в обміні речовин і синтезі дуже важливих для організму речовин.

Але надлишок холестерину також шкідливий - він відкладається на стінках кровоносних судин і порушує кровопостачання тканин, тобто, розвивається атеросклероз. Саме на тлі атеросклерозу з'являються ознаки ішемічної хвороби серця (ІХС), порушення мозкового кровообігу і порушення кровообігу в кінцівках.

Підвищений холестерин в крові найчастіше буває через неправильне харчування і малорухливий спосіб життя. Але іноді причиною підвищення холестерину бувають спадкові (сімейні) особливості обміну холестерину. Якщо людина з обтяженою спадковістю до того ж неправильно харчується і мало рухається, можна з упевненістю передбачити, що рано чи пізно у неї підвищиться холестерин і розвинеться атеросклероз.

Іноді атеросклероз розвивається на тлі якогось ендокринного захворювання (цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, надниркових залоз), захворювань печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, нирок. Найчастіше причин підвищення холестерину буває кілька.

Цікаво, що в молодому і середньому віці холестерин досить часто підвищується у чоловіків і є причиною розвитку інфарктів міокарда та ішемічних інсультів.

Після 40-50 років ситуація змінюється: у жінок підвищений холестерин зустрічається не менш часто. На питання, чому підвищений холестерин у жінок саме в цьому віці, пролили світло дослідження.

Було встановлено, що "винуватцями" є жіночі статеві гормони естрогени: вони сприяють утворенню з'єднань холестерину з білками (білки необхідні для транспортування холестерину по кровоносних судинах), з яких холестерин ніколи не відкладається на стінках кровоносних судин. Такі сполуки називаються ліпопротеїдами високої щільності (ЛПВЩ). На відміну від ЛПВЩ ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) постійно "втрачають" холестерин в процесі його транспортування по судинах. Саме тому ЛПВЩ умовно називають хорошим холестерином, а ЛПНЩ - поганим.

Підвищений холестерин у дитини також зустрічається, частіше за все це наслідок обтяженої спадковості або якогось захворювання. Дитину з підвищеним холестерином необхідно повністю обстежити і з'ясувати причину біохімічних зрушень.

За якими ознаками можна виявити підвищення холестерину

Підвищення холестерину в крові зазвичай ніяк себе не проявляє до тих пір, поки не розвинеться атеросклероз. Але і початкові стадії атеросклерозу також протікають безсимптомно. І тільки, коли від нестачі кровопостачання починає страждати той чи інший орган, з'являються перші симптоми захворювання.

Якщо при атеросклерозі постраждали в основному артерії, що несуть кров до серцевого м'яза (коронарні артерії), то розвивається ІХС. Ознаки підвищеного холестерину в цьому випадку - спочатку стенокардія напруги (болі в серці при фізичному або нервово-психічному навантаженні), потім стенокардія спокою (серцеві болі в спокої). Крайнім виявом ІХС є інфаркт міокарда (сильні тривалі болі в серці, пов'язані з некрозом серцевого м'яза).

При атеросклерозі судин головного мозку порушується мозковий кровообіг, проявами якого є головні болі, зниження пам'яті і здатності сприймати нові знання і навички. Крайнім виявом цього захворювання є ішемічний інсульт, коли просвіт якийсь артерії повністю перекривається і відбувається відмирання клітин головного мозку. Наслідком ішемічного інсульту можуть бути найрізноманітніші порушення рухів і чутливості (в залежності від того, яка ділянка мозку постраждала).

До тяжких наслідків може призвести атеросклероз судин нижніх кінцівок - повна закупорка артерій може призвести до розвитку некрозу кінцівки.

Що робити, якщо підвищений холестерин

Питання, як знизити підвищений холестерин, повинен особливо хвилювати тих, у кого в родині були випадки стенокардії, інфаркту міокарда, ішемічного інсульту і так далі. Навіть якщо підвищення холестерину було виявлено випадково в молодому віці, коли ще немає ніяких ознак атеросклерозу, слід особливу увагу звернути на своє харчування і спосіб життя. Джерелом холестерину є тільки жирні продукти тваринного походження. Крім того, підвищення холестерину сприяє вживання простих вуглеводів - солодощів, здоби, солодких газованих напоїв. Нарешті, потрібно відмовитися від кофеинсодержащих продуктів (міцного чаю, кави, какао, шоколаду), алкоголю і куріння.

Якщо до правильного харчування приєднати посильні фізичні навантаження, то це буде прекрасною профілактикою атеросклерозу.

Джерело: ladyhealth.com.ua


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

1:00
Як правильно вибирати червону ікру
18:36
Продукти, які ні в якому разі не можна їсти на ніч
17:44
Роздільне харчування: які продукти можна їсти разом
8:49
Кава: скільки чашок можна випити за день
8:35
Чи можна додавати мед в чай
9:54
Що корисніше для здоров’я какао чи шоколад
12:03
Дієтологи розповіли, чому не можна пити апельсиновий сік зранку
10:02
Кому не рекомендується їсти сливу
9:15
Продукти, що впливають на артеріальний тиск
8:51
Як і коли пити льон для схуднення: ви маєте це знати
9:30
Продукти, які не можна їсти на порожній шлунок
8:37
Чи можна їсти рибу вагітним?
23:00
Чи корисно пити какао перед сном?
21:32
Користь капусти: чому її треба їсти кожен день
19:01
Правильне харчування – як перейти легко та з користю для організму
18:43
Дієтолог розповіла яка користь картоплі для організму
11:57
Яка олія — найшкідливіша для смаження
9:19
Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров’я
0:38
Допомагає схуднути: названа гідна альтернатива спорту
23:45
Мікрохвильовка руйнує вітаміни в їжі: правда чи міф
13:02
Негативний вплив кави на нирки виявили вчені
11:35
Дієтологи розповіли, які продукти підвищують жіноче лібідо
0:12
Чим може бути небезпечний звичайний білий хліб
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
15:39
Дієтологи назвали зелень, яка зберігає молодість
10:13
Дієтолог назвала хвороби, при яких не можна їсти курячі яйця
19:53
Як вибрати корисний хліб у супермаркеті
21:24
Вчені визнали чорну каву без цукру корисною для серця
19:52
Названо неприємні наслідки надмірного вживання кави
16:37
Медики назвали продукти для ефективного спалювання жиру на животі
9:15
Старовинна українська "Коцюрба" за бабусиним рецептом
8:10
Бразильські дієтологи назвали корисні і шкідливі продукти для сніданку
21:47
"Засипана" капуста: стародавня українська страва, яку подавали на свята
20:49
Морквяно-яблучний салат із апельсиновим соком: рецепт корисної страви
18:43
Один авокадо на день покращує якість будь-якої дієти
11:11
Кому не можна їсти капусту: рекомендації лікарів
9:33
ТОП 6 продуктів, які вбивають віруси і бактерії
22:56
Три види продуктів, які захистять вас від раку передміхурової залози
12:43
Екзотичні фрукти, які повинні бути у вашому раціоні
8:37
Сніданок, що знижує ризик облисіння
Здоров'я в соцмережах: