Солодощі - це одні з найулюбленіших продуктів харчування серед людей різного віку. Цукерки, шоколад, печиво, випічка, варення, солодкі йогурти і сирні десерти - їх із задоволенням їдять і малюки. Багатьом з нас видається, що з солодощами і наше життя стає більш яскравим і барвистим. Однак все не так безневинно, як здається ... Цукор (або дисахарид, простий вуглевод) є одним з найбільш шкідливих для нашого організму продуктів. Споживаючи його натуральні аналоги, що містяться в овочах і фруктах, ми не шкодимо своєму здоров'ю, але зовсім інший вплив на наше здоров'я надає рафінований цукор або солодощі, приготовані на його основі.
цукор
Причина № 1 - залежність від цукру Цукор викликає залежність Після всмоктування цукру в організмі виробляються такі речовини як дофамін і серотонін. Ці гормони називають гормонами задоволення, і вони викликають підвищення настрою. Після завершення їх дії людині хочеться ще отримати такий же ефект. Крім цього цукор здатний швидко всмоктуватися в шлунково-кишковому тракті і сприяє виробленню інсуліну. Через це в крові рівень глюкози швидко підвищується і так само швидко знижується. Саме тому після вживання солодкого швидко випробовується відчуття насичення, яке триває недовго і змінюється почуттям голоду. Солодкі продукти допомагають їм «заїсти» поганий настрій і швидше приводять до розвитку залежності. Згодом тяга до солодкого трансформується в реальну небезпеку.Людська самооцінка, настрій або працездатність стають реально залежними від вчасно з'їденої цукерки або тістечка. Такі «цукрові» запої ведуть не тільки до появи психологічних травм, а й сприяють ослаблення імунітету, порушення обміну речовин і функціонування шлунка, печінки, підшлункової залози і кишечника. Вийти з згубної цукрової залежності допомагає тільки робота над собою, спрямована на обмеження цукру і вміння поділяти фізіологічний голод від емоційного.
Причина № 2 - негативний вплив на органи шлунково-кишкового тракту і розвиток ожиріння. Надлишок цукру впливає на активність ферментів підшлункової залози і шлунка і порушує нормальне розщеплення їжі. В результаті порушується функціонування печінки, шлунка, підшлункової залози і кишечника. Цукор - джерело «шкідливого» холестерину. Під впливом цукру клітини печінки починають ділитися швидше, і її тканини можуть заміщатися жировими. У поєднанні з низькою фізичною активністю такий вплив цукру на цей орган призводить до порушення співвідношення між "шкідливим" і "корисним" холестерином і може викликати розвиток раннього атеросклерозу.
Причина № 3 - негативний вплив на мозок Цукор негативно впливає на мозок людини. Залежність від цукру провокує різні метаболічні і гормональні порушення, які чинять негативний вплив на нервову систему і головний мозок. Різкі коливання рівня серотоніну, дофаміну, інсуліну та адреналіну негативно позначаються на вищої нервової діяльності і загальний стан здоров'я. "Заряд енергією", який відчуває людина після вживання солодощів, триває всього лише близько 1-2 годин. Після цього рівень серотоніну і дофаміну різко падає, і ласун починає відчувати апатію, пригніченість, безвихідь і занепокоєння. Багатьма дослідженнями було доведено, що надмірне споживання цукру призводить до: зниження концентрації уваги; ослаблення здатності до запам'ятовування інформації і навчання; погіршення пам'яті; порушень сну; тривожності; швидкої стомлюваності; депресивних станів; дратівливості; частих головних болів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою