Вугри, які ще називають акне, є результатом запалення, пояснює дерматолог Джошуа Зайкнер, голова косметичного та клінічного дослідного відділу при госпіталі Маунт-Синай. Шкірне сало забиває пори зсередини, що дозволяє бактеріям розростатися всередині волосяних фолікулів, викликаючи запалення. В результаті запалення на шкірі з’являються червоні горбки.
Запальні процеси здатне викликати і коров’яче молоко, додає доктор Зайкнер. Гормони у молоці можуть впливати на тестостерон в організмі. Це підвищує вироблення шкірного сала, здатного закупорювати пори.
Але це не єдина проблема з молоком: воно не тільки може викликати запалення, але і погіршувати вже наявне, викликане бактеріями. Виною може бути і білок казеїн, який міститься в молоці, хоча точний процес негативного впливу поки не ясний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -ТОП 3 маски для комбінованої шкіриОсь чому незбиране молоко для шкіри не так погане, як обезжирене: молочну сироватку і казеїн додають у знежирене молоко штучно, щоб зробити його смак менш водянистим. Ці білки, в свою чергу, вивільняють гормон, схожий з інсуліном, званий інсуліноподібним фактором росту (ІФР), який відомий своєю здатністю провокувати висипання на шкірі. До речі, дослідження показують, що серед бодібілдерів, які вживають добавки з сироваткою, поширені важкі випадки акне