Тіамін (В1) – незамінний компонент для успішної роботи нервової системи, поліпшує процеси пам’яті, постачає головний мозок глюкозою.
Рибофлавін (В2) – активний учасник обміну речовин. Синтез білків, розщеплення жирів і засвоєння багатьох поживних речовин відбувається тільки за участю рибофлавіну. Доведені також корисні властивості вітаміну В2 для органів зору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фолієва кислота: лікуємо втому і пригніченістьНікотинова кислота (В3, РР або ніацин) – активний учасник енергетичного обміну, сприяє розщепленню молекул і вилученню з них енергії для життя організму, незамінний для нервової системи. При нестачі ніацину порушується психічна рівновага, розвивається апатія, безсоння, з’являється дратівливість.
Холін (В4) – незамінний компонент для нервової системи, позитивно впливає на процеси пам’яті, бере участь у ліпідному обміні в печінці.
Кальцій пантотенат (В5 або пантотенова кислота) – відповідає за регенерацію тканин, бере активну участь в метаболізмі клітин, сприяє захисту шкірних покривів і слизових оболонок від інфекційних збудників.
Піридоксин (В6) – вітамін “гарного настрою” саме В6 відповідає за вироблення серотоніну, який в свою чергу відповідає за гарний настрій, міцний сон і гарний апетит. Бере участь у білковому обміні, стимулює утворення еритроцитів крові.
Біотин (В7) – учасник енергетичного обміну, сприяє звільненню енергії з різних харчових речовин, що містять калорії.
Інозитол (В8) – корисні властивості цього вітаміну знають не всі (багато хто і не здогадуються про існування самого вітаміну В8), а між тим інозитол найсприятливішим образом впливає на роботу нервової системи, відновлює структуру нервових волокон, поліпшує сон. Є вітаміном “антидепресантом”.