Пшоняна кашаБілки пшона містять мало незамінних амінокислот. Лізину в них удвічі менше, ніж у рисовій крупі, і втричі-четверо менше, ніж в гречаній. Пшоняна каша не є шкідливою, але й надто корисною її назвати важко.
Манна кашаУ радянську епоху манну кашу в обов'язково давали на сніданок в дитячих садочках, лікарнях, таборах, санаторіях. Вважалося, що дітям вона корисна, тому що є висококалорійною і поживною стравою. Але останнім часом фахівці засумнівалися в її користі.
Справа в тому, що манну крупу виробляють з внутрішнього шару зерна пшениці, який не містить грубої клітковини. Крім того, в ній дуже мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот не є збалансованим. Вона складається лише з чистого крохмалю і невеликої кількості білка. Також манка багата простими вуглеводами, вона сприяє ожирінню, протипоказана хворим на цукровий діабет і тим, хто страждає різними шлунково-кишковими розладами. Нешкідливою можна вважати хіба що манну крупу, виготовлену з твердої пшениці.
Рисова кашаЧасто доводиться чути про користь рисової каші. Але в магазинах, як правило, продається білий, шліфований рис, в якому дуже мало вітамінів, корисних елементів і клітковини. Рисові каші ефективні хіба що для короткострокових дієт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно приготувати кашуВівсянка швидкого приготуванняВівсяна крупа багата мікроелементами, вітамінами і клітковиною. Вона прекрасно виводить з організму шлаки і токсини, холестерин, корисна при проблемах шлунково-кишкового тракту. Але багато хто воліє вживати вранці пластівці дрібного помелу, які просто заливають окропом або теплим молоком. Зараз у продажу є і мюслі - вівсяні пластівці з різними фруктами, сухофруктами, ягодами і горіхами. Їх дуже зручно готувати, але вони не містять ніяких цінних компонентів. Зате калорійність у вівсянки з цукром дуже висока. Якщо хочете оздоровитися - їжте не пластівці швидкого приготування, а звичайний, зварений на воді геркулес.