Якої температури має бути вода, щоб позитивно впливати на здоров'я шлунко-кишкового тракту - читайте у "Країні здоров'я".
Не варто пити холодну воду під час їжі
В нашому шлунку є поздовжні складки. По цих складках вода проходить до дванадцятипалої кишки, практично не змішуючись з шлунковим соком. Тому, не важливо, коли ви п'єте воду: під час їжі чи після. Розбавити шлунковий сік вона не зможе. Ми ж не боїмося, що суп розріджує шлунковий сік. Але є одне але. Вода повинна бути теплою. Якщо ви запиваєте їжу крижаною водою або кока-колою з льодом, то продукти буквально виштовхуються скороченнями шлунка, і замість звичайного кількагодинного перетравлення їжі, цей процес скорочується до 30-ти хвилин.
Необроблена їжа переміщається в кишечник і починається бродіння. В такому випадку ми не отримуємо від їжі бажаного результату, а зовсім навпаки - інтоксикацію. Насичення не настає і ми знову хочемо їсти, хоча стара їжа ще перебуває в кишечнику.
То який же висновок? Пити чи не пити? Воду кімнатної температури - пити. Холодну - ні. Особливо, якщо ви їсте білкову їжу. Тому що білки переробляються в шлунку і розщеплюються на амінокислоти. В іншому випадку необроблена харчова грудка буде гнити в кишечнику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?