Приблизно через 20 років рис може повністю втратити важливі для здоров'я людей мікроелементи.
Рис є джерелом вітамінів групи В, білка та інших цінних для організму нутрієнтів. Однак, нове дослідження рису, який зібрали на експериментальних плантаціях в Китаї і Японії, показало: вже сьогодні рисова крупа значно збіднена вітамінами в порівнянні з минулим, і приблизно через два десятиліття може повністю втратити свої властивості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рисова дієта для схуднення та очищення організмуРис почав втрачати корисні елементи. Помітно зменшився вміст вітамінів B1, B2, B5 і B, кількість білка зменшилася в порівнянні зі стандартом на 10,3%, заліза - на 8%, цинку стало менше на 5,1%.
Згідно з даними дослідників, на сьогоднішній день у 600 мільйонів чоловік рис входить в щоденний раціон і є в загальному основним продуктом харчування. Те, що в рисі падає вміст корисних речовин, може стати в майбутньому дуже серйозною проблемою для економіки і культури харчування в багатьох країнах.
На думку науковців, жителі цих країн можуть мати в зв'язку з цим серйозні неприємності зі здоров'ям. Рис втрачає свої корисні властивості через вплив погіршення екології, переконані автори проекту. Через глобальне потепління концентрація вуглекислого газу в атмосфері поступово збільшується. Саме ця обставина згубно діє на рис.
Якщо кількість CO2 в атмосфері буде продовжувати рости, то до кінця століття в рисі остаточно зменшиться запас корисних елементів.