У США вчені встановили, що пробіотики в йогуртах видозмінюються в кишечнику. Це відбувається під впливом деяких факторів, вони можуть пошкодити шлунок і викликати розвиток патологічних процесів.
Група фахівців з університету Вашингтона провела дослідження по вивченню бактерій, спрямоване на боротьбу з діареєю. Подібний ефект виявили понад 100 років тому. Тоді лікарі встановили, що ряд штамів кишкової палички можна використовувати в ході лікування пацієнтів, які страждають на інфекційні захворювання. У новому дослідженні американські фахівці визначили вплив пробіотиків на організм. Вчені провели досліди з лабораторними мишами, з'ясувавши, що штам бактерії E coli Nissle не приносить шкоди. Слідом за цим гризунам змінили режим харчування, їм стали давати багато жирної і солодкої їжі поряд з антибіотиками. Фахівці спостерігали за поведінкою корисних бактерій, вони встановили, що вона може виявитися непередбачуваною. Мікроби здатні почати діяти, пошкоджуючи кишечник, можлива загроза послаблення здоров'я.
Гуаті Дантас, автор дослідження, зробив висновок: пробіотики відмінні від інших препаратів, вони видозмінюються в ході лікування. При цій терапії слід звертати увагу на схильність до побічних ефектів.