Про корисність і важливість вживання клітковини можна говорити довго. Потрапляючи в шлунок, клітковина вбирає 10-15% холестерину і жовчних кислот, що захищає від коливань глюкози і інсуліну в крові, сприяє зниженню рівня естрогенів і тим самим зменшує ризик раку молочної залози. Клітковина є суперїжею для корисних кишкових бактерій, завдяки чому справляє позитивний вплив на стан центральної нервової системи.
Однак в разі хвороби Крона настільки корисний клітковина протипоказана. Хвороба Крона є аутоімунним порушенням, при якому в слизовій кишечника починається запалення через атаки власного організму. Людина з таким захворюванням з апетитом їсть, але худне, у нього спостерігаються діарея, слабкість, підвищена температура. Вживання клітковини ще більше дратують слизову і посилює больові відчуття.
Шкідлива клітковина і при виразковий коліт - запальним захворюванням товстого кишечника, також пов'язаному з аутоімунними порушеннями. Її споживання здатне в такому випадку провокувати кровотечу і діарею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клітковина врятує від меланомиУ людей, які страждають синдромом подразненого кишечника, їжа, насичена клітковиною, затримується в органі, що викликає здуття, газоутворення, біль в животі, порушення стільця. В таких обставинах краще ненадовго відмовитися від продуктів з клітковиною, відзначають експерти.
Буває і так, що людина вирішує зробити своє харчування більш здоровим і починає їсти більше овочів і фруктів, корисних круп. Починання похвальне, але різке збільшення клітковини в раціоні може нашкодити звичним процесам травлення, привести до метеоризму, діареї, проблем зі стільцем і іншим проблемам. Всім, хто хоче переходити до ЗСЖ, дієтологи радять додавати клітковину поступово, щоб не травмувати кишкову флору.
Крім того, високий рівень клітковини в харчуванні здатний шкодити при нестачі рідини. Якщо води в раціоні мало, а клітковини багато, з'являються проблеми зі стільцем.