Тому медики рекомендують включати його в раціон і дорослим, і дітям. Таку пораду дала лікар Вікторія Савицька.
Гарбуз є унікальним плодом і потужним природним антиоксидантом не тільки тому, що містить цілий ряд корисних мікроелементів і, по суті, є полівітаміном, а й тим, що практично всі її якості зберігаються навіть в процесі термічної обробки.
"Гарбуз діє як антиоксидант, який не тільки сповільнює процес старіння клітин, а й запобігає появі онкозахворювань. Причому, корисна як м'якоть, так і насіння, які, ще й запобігають анемію. Гарбуз рекомендована всім, хто працює за комп'ютером, так як всього 3-4 порції гарбузової каші в тиждень покривають добову потребу у вітаміні А, який потрібен для підтримки зору", - зазначила лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Насіння гарбуза для зниження артеріального тискуГарбуз омолоджує шкіру завдяки високому вмісту вітаміну A, C, Е і цинку. А гарбузове насіння сповільнять в'янення шкіри і поява зморшок »- каже лікар.
Крім цього, експерт рекомендує хоча б пару разів на тиждень запікати гарбуз, готувати гарбузову кашу або робити десерти з цього плоду для дітей. Особливо це актуально в сезон застуд, так як дитячий організм постійно потребує додаткового захисту, а в гарбузі містяться всі необхідні мікроелементи для зміцнення імунної системи і протидії вірусам.
Для тих, хто постійно сидить на дієтах, печений гарбуз повинна стати одним з найбільш часто вживаних продуктів. Клітковина, яка міститься в гарбузі, покращує роботу травної системи організму і прискорює метаболізм.
Ще один приємний бонус - вживання гарбуза зменшує рівень «поганого» холестерину, що допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу, тромбозів, інфаркту та інсульту. А калій і магній допомагають нормалізувати роботу серцевого м'яза, знижує артеріальний тиск і позбутися від тахікардії.