Перед тим, як включати в раціон рибу, варто дізнатися про її корисні властивості і можливу шкоду, впевнені фахівці. Вони розповіли про ту, яка користується у людей особливою популярністю
Секрет довголіття: в улюбленій багатьма рибі помітили користь для організму
Йдеться про скумбрію. За словами вчених, вона багата омега-3 жирними кислотами, а також відрізняється високим рівнем вітаміну В12 (майже 700% від щоденної норми). Скумбрія також містить селен, мідь, фосфор, магній і залізо. До її складу входять і вітамін А, калій, цинк і натрій.
Шкіра
Велика кількість омега-3 жирних кислот в скумбрії діють як антиоксиданти в організмі, допомагаючи зменшити окислювальний стрес і вплив вільних радикалів, які є природними побічними продуктами клітинного метаболізму. Вони також можуть допомогти зменшити появу зморшок і пігментних плям, а також полегшити деякі запальні захворювання, такі як псоріаз і екзема, кажуть дослідження.
Імунітет
Скумбрію хвалять за її вплив на імунну систему. Коензим Q10 є одним з унікальних елементів в рибі, який тісно пов'язаний із запобіганням інфекцій і зміцненням захисту організму від окисного стресу. Відомо також, що омега-3 жирні кислоти зменшують запалення, яке може викликати навантаження на імунну систему.
Холестерин
Омега-3 жирні кислоти покращують баланс холестерину в організмі, знижуючи рівень "поганого" і підвищуючи рівень "хорошого". З цієї причини вживання скумбрії здатне знизити ризик атеросклерозу, серцевого нападу, інсульту та ішемічної хвороби серця, на що вказують дані вчених.
Хронічні хвороби
Селен в скумбрії діє як антиоксидант, допомагаючи запобігти клітинні мутації і хронічні захворювання, нейтралізуючи вільні радикали, перш ніж вони можуть пошкодити тканини, клітини і органи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі