Звичка, з якою потрібно боротися
Вітчизняні та зарубіжні лікарі одностайні в думці: дивитися телевізор потрібно «без нічого». Тобто не їсти чіпси, запиваючи їх пивом або газованою водою, не лузати насіння і, тим більше, не обідати або вечеряти під перегляд улюблених передач. Захопившись сюжетом, людина ризикує втратити рахунок кількості калорій, а значить, досить швидко набрати зайву вагу.
Проте, завжди знайдуться любителі похрумтіти перед телевізором.
Лікар-дієтолог, доктор медичних наук Олексій Ковальков розповів, як шкідливу звичку зробити корисною.
Міняй раціон!
За словами медика, в ідеалі треба прагнути до правила : «Їжа повинна бути окремим задоволенням в житті, а телевізор - окремим».
Але якщо перемогти звичку не виходить, потрібно намагатися хоча б зменшити її негативні наслідки. Для цього важливо уважно відбирати продукти, які виявляться у вашій тарілці.
Ідеальним варіантом для перекусу біля телевізора дієтолог назвав фруктові або овочеві чіпси. Їх, до речі, можна приготувати самостійно.
- Я рекомендую взяти болгарський перець, нарізати його тонко, як чіпси, очистити і опустити в різні види спецій. Хрустіти він буде як чіпси, а в роті буде смак різних спецій, а не смак самого перцю, - розповів Ковальков.
За його словами, шкоди організму не буде, навіть якщо людина з'їсть величезну тарілку таких «чіпсів». А ось запас вітамінів вона поповнить грунтовно.
А що ще?
Як здорову альтернативу також можна додавати в миску порізані дольками яблука, груші, редис, помідори , огірки та інші улюблені овочі або фрукти. Головне - не їсти все відразу, а відправляти в рот потроху, розтягуючи задоволення до кінця сеансу.
З напоїв ідеальним супутником для перегляду ТБ стане мінеральна або звичайна вода, сік. Однак, варто бути уважним, готуючи собі свіжовичавлений сік - він, як правило, досить калорійний.
Так, в одній склянці свіжовичавленого апельсинового соку міститься більше вуглеводів, ніж в склянці кока-коли, тому зловживати такими напоями не варто.
- Коли ви п'єте свіжовичавлений сік, цукор надходить швидко, йде величезний викид інсуліну, це руйнує підшлункову залозу, призводить до розвитку цукрового діабету протягом шести років, - пояснив дієтолог.