Багато хто любить починати свій день із чашки кави. Як зазначають вчені, при вживанні в розумній кількості цей напій може бути дуже корисним. Нове дослідження канадських учених з Макмастерского університету та інших установ виявило певні білки, куди впливає кофеїн. Це допомагає печінці видаляти "поганий" холестерин із кровотоку
Як кофеїн впливає на рівень "поганого" холестерину, з'ясували вчені
Результати дослідження було опубліковано у журналі Nature. Вчені у своїй роботі зазначають: наявні дані свідчать, що кофеїн знижує ризик серцево-судинних захворювань. Проте механізм, за допомогою якого це відбувається, досі не розкрито. Вони досліджували вплив кофеїну на експресію двох регуляторів рівня циркулюючого холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), так званого "поганого" холестерину: білок PCSK9 та рецептор ЛПНЩ.
Високий рівень холестерину ЛПНЩ у крові пов'язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. За словами одного з авторів дослідження, професора медичного факультету університету Річарда Остіна , регулярне споживання кофеїну пов'язане зі зниженням рівня білка PCSK9 у крові. Це збільшує здатність печінки видаляти з кровотоку надлишок холестерину ЛПНГ.
Також кофеїн та його похідні можуть блокувати активацію іншого білка – SREBP2. Це, у свою чергу, також знижує рівень PCSK9 у кровотоку, наголошується на сайті Макмайстерського університету.
"Враховуючи, що SREBP2 залучений до множини кардіометаболічних захворювань, таких як діабет і жирова хвороба печінки, ослаблення його функції має далекосяжні наслідки", - додає Остін.