Дієтолог-нутріціолог Анатолій Жигун поділився лайфхаками, які допоможуть перемогти потяг до солодкого. Лікар запевняє, що достатньо зробити лише чотири кроки.
Потяг до солодкого
Почати експерт рекомендує з лікувального голодування. Відмовитись від їжі потрібно на добу. Так, буде нелегко, але треба перемогти себе. Через 24 години організм запустить нові обмінні процеси і почне витрачати як джерело енергії власні жирові ресурси. ⠀ "З цього моменту "туман із голови" піде, ломка закінчиться і самопочуття покращиться. Не намагайтеся йти на компроміси із собою. Харчова пауза має тривати від 24 до 48 годин. З незвички буде складно, але інакше на ефект чекати не варто!, — каже фахівець.
За добу голодування організм почистить рецептори, в результаті смачної та бажаної вам здаватиметься проста та корисна їжа: салат, м'ясо, фрукти, овочі. Вже на цьому етапі потяг до солодкого має стати меншим.
Другий важливий момент – фізична активність. Відчуваєте, що можете зірватись — йдіть у спортзал або, як мінімум, на пішу прогулянку. Навіть після невеликої фізактивності потяг до цукерок та швидких вуглеводів йде.
Третій аспект. Важливо виключити психологічні тригери - пускові механізми, які включають потяг до солодкого. Не дивіться рекламу їжі, рецепти, не заходьте у кафе, тримайтеся подалі від кухні та холодильника. Запах або вид їжі миттєво змусить вас зірватися.
Додайте до раціону вітаміни групи В і С. Вони допоможуть нейтралізувати стресовий стан, пов'язаний з відмовою від звичних солодощів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі